Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
skrzynka epuap:
URZĄD GMINY ZBUCZYN
8f965xkdqd

Dowiedz się więcej

bip2

Deklaracja

zamowienia

 sesja rady na zywo

harmonogram odbioru odpadow m

 

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

 

 

 

 

 Informacja Wójta Gminy Zbuczyn
o otwarciu targowiska gminnego w Zbuczynie.

 

Wójt Gminy Zbuczyn informuje o otwarciu z dniem 10 maja 2020 r. targowiska gminnego, zlokalizowanego przy ul. Terespolskiej w Zbuczynie z zachowaniem nakazów i ograniczeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, tj.:

- w przypadku handlu na straganie lub targowisku może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż cztery osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży – z wyłączeniem osób stanowiących obsługę tych obiektów, placówek, targowisk oraz straganów;

- osoby przebywające na targowisku są obowiązane nosić podczas zakupów towarów lub usług rękawiczki jednorazowe;

- osoby przebywające na targowiskach są obowiązane do zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

Ponadto mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne osób korzystających z targowiska,
Wójt Gminy Zbuczyn zobowiązuje sprzedawców i kupujących do bezwzględnego stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 marca 2020 r. dotyczącego rygorystycznego stosowania wymagań higienicznych dla targowisk, minimalizujących ryzyko zakażenia COVID – 19 w tym miejscu.

W przypadku, gdy powyższe wymagania nie będą przestrzegane, zarządca targowiska może podjąć decyzję, w trosce o dobro i bezpieczeństwo konsumentów, o ograniczeniu działania części lub całości targowiska/bazaru.

 

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 marca 2020 r. dotyczące wymagań higienicznych na targowiskach.

 

 

Wójt Gminy Zbuczyn
/-/ Tomasz Hapunowicz

Na skróty

nowy nr tel

baner na stron urzdu gminy 150x150