Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
skrzynka epuap:
URZĄD GMINY ZBUCZYN
8f965xkdqd

Dowiedz się więcej

bip2

zamowienia

 sesja rady na zywo

harmonogram odbioru odpadow m

 

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

 

 

 

W dniu 3 maca 2013 roku w Zespole Szkół w Borkach-Kosach odbyły się obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 69 rocznicy wysadzenia pociągu z wojskami hitlerowskimi w Borkach-Kosach.Pod krzyżem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej Mariana Burgsa i Mariana Prekurata, którzy zginęli w tej akcji w dniu 28 lutego 1944 roku, Wójt Gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz wraz z dyrekcją i nauczycielami z ZS w Borkach Kosach, złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów.

Gmina Zbuczyn została wyróżniona tytułem AMBASADORA EFS. Nagrodę ufundował Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Siedlcach. W dniu 20 grudnia 2012 r., w sali konferencyjnej ZAZ w Siedlcach, odbyło się seminarium pod  tytułem „QUO VADIS EFS?” Organizatorem spotkania był Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Siedlcach prowadzony przez Łosickie Stowarzyszenie Rozwoju „EQUUS” w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku.

Jak co roku 11 listopada w Święto Niepodległości mieszkańcy Zbuczyna spotkali się na placu pod Pomnikiem Poległych Obrońców Ojczyzny aby wspólnie złożyć hołd wszystkim Polakom, którzy niepodległości służyli z pełnym oddaniem, nie szczędząc tej służbie trudu i krwi, a kiedy trzeba było także i ofiary z własnego życia.

16 września br. z inicjatywy Wójta Gminy Zbuczyn Tomasza Hapunowicza i Kierownika USC Haliny Sieczkiewicz w restauracji „GOLD" w miejscowości Chromna odbyła się uroczystość „Złotych Godów" – jubileuszu 50-cio lecia pożycia 10 par małżeńskich z terenu Gminy Zbuczyn.

W dniu 3 czerwca 2012 r. odbył się w Czuryłach Gminny Dzień Dziecka. Szkoła Podstawowa w Czuryłach, z Panią Dyrektor Jadwigą Melaniuk-Skrzeczkowską na czele, przy wsparciu gminy i sponsorów, przygotowała wiele atrakcji dla dzieci z całej naszej gminy. Maluchy mogły poszaleć na zjeżdżalniach a rodzice przygotowali dla wszystkich uczestników pyszny poczęstunek złożony z potraw regionalnych. Wielką atrakcją były strażackie pokazy ratownictwa drogowego.

W dniu 27 maja 2012 r. w Dziewulach rozegrane zostały Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTiF oraz Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, której przewodził sędzia główny zawodów asp. szt. Artur Karabin.

20 maja 2012 r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Filii GOKw Starym Krzesku. Program otwarcia rozpoczęła uroczysta Masza Św. Odprawiona w świetlicy wiejskiej. Następnie zaproszeni goście, mieszkańcy udali się na plac przy filii gdzie uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Posłowie Krzysztof Borkowski i Krzysztof Tchórzewski , Janina Orzełowska Marszałek Województwa Mazowieckiego, Stanisław Kondraciuk Przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn, Tomasz Hapunowicz Wójt Gminy Zbuczyn i Józef Gruda Sołtys wsi Stary Krzesk.

W dniu 29 grudnia 2011 r. w Zbuczynie odbyła się Uroczysta Sesja Rady Gminy i Spotkanie Opłatkowe. W spotkaniu uczestniczyli radni, sołtysi z terenu całej gminy, pracownicy Urzędu Gminy i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Posłowie na Sejm RP, Panowie Krzysztof Tchórzewski i Krzysztof Borkowski, Proboszcz Parafii w Zbuczynie Ksiądz Krzysztof Samsel, Proboszcz Parafii w Krzesku Ksiądz Krzysztof Wałek i inni.

29 września 2011r. odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Dziewulach imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, poświęcenia sztandaru i przekazania go społeczności szkolnej. Pamiątkowe gwoździe w drzewiec sztandaru wbili między innymi Poseł na Sejm RP Krzysztof Borkowski, Przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn – Stanisław Kondraciuk i Wójt Gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz

Na skróty

nowy nr tel

wybory2020a

wybory do sejmu i senatu 2019